Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 22 квітня 2014 р.

«Єдине ціле – жінка і весна – найдосконаліше творіння світу»

(Творча зустріч з поетесою Галиною Василівною Вовченко)
Вірші народжуються з болю.
Найвеселіші, знайте, теж.
Така вже у поета доля:
Боліть чужим і власним болем,
Згорять в вогні усіх пожеж.
Таке вже у поета щастя:
Весь світ крізь серце пропускать.
Аж до останнього причастя
І після нього, якщо вдасться,
Той струм на кров не промінять.
(Г.Вовченко)

Нещодавно читальна зала Карлівської районної бібліотеки зібрала шкільних бібліотекарів району на творчу зустріч прекрасної людини, поетеси, бібліотекаря, талановитого фотографа, члена ради Полтавської спілки літераторів, нашої землячки Галини Василівни Вовченко.
Виступ пані Галини був позитивним і цікавим. Впродовж майже двох годин лунали прекрасні, пропущені через душу і серце вірші поетеси. Її автобіографічна розповідь захопила присутніх і поступово перейшла у діалог. Бажаючі змогли отримати збірку поезій з автографом автора. 
Буває так у житті людському, що знайомства з якоюсь людиною чекаєш усе життя. Кажу це не безпідставно, бо, познайомившись з нашою гостею, відчула себе саме так. Вражає до щему її доброта, відвертість і висока людяність, а ще – щирість. Душа її така багата і відкрита, розум світлий і мудрий. Вона належить до тих  людей, з якими легко і просто, затишно і впевнено. Природа наділила цю людину багатьма талантами, та найбільший її талант уміння розуміти людей, відчувати їх, нести їм добро свого серця. А це немало. 

пʼятниця, 18 квітня 2014 р.

"Я родом звідти, де біленька хата"

На Карлівщині завжди з пошаною відносилися до земляків, які прославили свою батьківщину за її межами. Анатолій Григорович Михайленко – один із найшанованіших краян. Письменник, публіцист, Заслужений журналіст України, талановитий та просто людяний, таким залишився він у пам’яті рідних, близьких, друзів, пересічних громадян, з якими його зводила доля. Його немає між нами, але справа Добротворця (так називали Анатолія Григоровича товариші) – жива.
Її продовжують і в Карлівській центральній районній бібліотеці,  яка вже рік носить ім’я славетного земляка. В переддень 75-річчя з дня народження Анатолія Михайленка, що припадає на 22 квітня, в читальному залі бібліотеки відбулася літературна мандрівка «Його шлях – література». Її відвідали учні 8- А класу Карлівської ЗОШ № 1.
Юні карлівчани зацікавлено прослухали розповідь бібліотекаря Олександри Таран про долю письменника, доповненням стала мультимедійна презентація, створена на основі біографічних фактів та сімейних фото. Учні відкривали для себе Михайленка – письменника, Михайленка – особистість, Михайленка – людину. Його творчість та життя нерозривно зв’язані з рідною землею: «Та головне, що я назавжди полтавець» - писав Анатолій Григорович. Цією любов’ю пронизані всі його твори - це і було головною темою зустрічі: шанувати рідну землю, так як шанував її письменник. Життєве кредо Анатолія Михайленка: «Треба поважати в світі, що живе, комашку і рослинку. Тоді тільки навчишся поважати людське життя», і він дотримувався цього принципу. Тому і опинився на передовій Чорнобильської трагедії, тому і згас, не доживши свого 70-річчя.
«Це була світла особистість, а цього світла, ой як, не вистачає сьогоднішньому дню» - сказав про письменника його друг і колега Вадим Крищенко. Тож, якщо ви бажаєте доторкнутися до світлої творчості письменника та публіциста, нашого земляка Анатолія Григоровича Михайленка ми запрошуємо вас до Карлівської центральної районної бібліотеки. Віртуальну книжкову виставку письменника ви можете переглянути на веб-ресурсах бібліотеки за адресою: http://urls.by/27nh; біографічні дані на сторінці: http://urls.by/27nj.

середа, 16 квітня 2014 р.

Шановні карлівчани та гості міста!

Маємо честь запросити Вас на фестиваль народної творчості
в рамках обласного свята
«ВОСКРЕСНИ, ПИСАНКО!»,
Святкування відбудеться 21 квітня 2014 р., 
у світлий великодній понеділок, 
в районному будинку культури м.Карлівка

  На вас чекає великодній вернісаж національних ремесел, виставка-продаж виробів народних умільців, проведення майстер-класів та святкова концертна програма.
Початок о 9.00

вівторок, 15 квітня 2014 р.

Правовий клуб «Діалог»


Найвавжливішим завданням сучасної бібліотеки є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадянської зрілості є розвинена правоcвідомість – усвідомлення особою своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону, до державної влади. Передумовою формування та розвитку правосвідомості особистості є насамперед правова освіченість і здатність керуватися відповідними знаннями в умовах сучасного суспільного життя . Сьогоднішня бібліотека – це майбутнє правової держави. Її завдання – закласти основи правових та громадянських знань, сформувати правову культуру.
З метою виховання в учнів особистісних рис громадянина України, загальнолюдських духовних ціннісних орієнтацій, сприйняття ідеї гуманізму та демократії, прав людини у бібліотеці пройшло відкриття правового клубу «Діалог». У ньому приймали участь учні 9 – Б класу ЗОШ №1, начальник управління юстиції в Карлівському районі Ірина Сущенко та провідний спеціаліст Любов Сухомлин. У ході лекції присутні збагатили свої знання з теми «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх». Для обговорення було представлено відеофільм «Життя – це вибір».

пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

"Я щаслива свіча, не гаси мене"

   Виставка-презентація жіночих захоплень була проведена учасницями літературно-мистецького клубу "Елегія". А влучну назву виставці дібрали з рядків поезії Наталки Фурси "Я щаслива свіча, не гаси мене". Презентація проходила в незвичній формі. Спочатку звучали поетичні рядки, якими, на думку організаторів виставки, можна охарактеризувати особистість майстрині, її творчі прагнення, вдачу. Потім присутні вгадували, про кого ці слова. І, нарешті, учасниця презентувала свої вироби. А подивитись було на що: витинанки і макраме, в'язання гачком і спицями, вишивка хрестиком і гладдю, вироби з бісеру і орігамі. Та не тільки умілі руки у карлівчанок. Романтичні, ніжні, мрійливі, люблять музику, поезію. Не тільки слухати, а й співати, декламувати власні вірші. І, звичайно, чудові кулінарки, бо люблячі мами і бабусі, не одне покоління дітлахів виросло на тістечках і пиріжках. І все нашим берегиням до снаги:
Знайти в негоду рідні береги
І не зронити квіт садів весняних.
Дружина, мати...Коли ти кохана,
Тобі весь світ змінити до снаги!

Читацька конференція

"Вінок Гоголю"

«Україна не мала ще другого такого сина,
котрий би так повно виразив у собі
дорогі боки її народного духу"
(М. Драгоманов)


   1 квітня ми святкуємо знаменну дату – 205-річчя від дня народження геніального письменника Миколи Васильовича Гоголя. Для більшості сучасників і пізніших поціновувачів творчості М. В. Гоголь є непохитним авторитетом письменника, що дошкульною сатирою на існуючий лад забезпечив собі довічне і почесне місце серед класиків світової літератури. Останнім часом ми відкриваємо для себе справжнього Миколу Гоголя – великого мислителя, публіциста, аскета, духовного подвижника.
   Відзначали день народження Гоголя і у нашій бібліотеці. Ми запросили учнів 9 класу ЗОШ №1 в паралельну реальність, наскрізь пронизану великим гоголівським духом. Школярі згадували відомі їм раніше факти про великого письменника, обговорювали найвідоміші вислови Миколи Васильовича, майстерно інсценізували уривок з твору «Ніч перед Різдвом». До уваги учнів були представлені презентації «Сорочинський ярмарок», «Гогольфест», «Музей-садиба Гоголя в с. Гоголеве». З великим задоволенням дев’ятикласники поділилися своїми враженнями після перегляду трейлеру фільму «Вій» та відеоролика «М.Гоголь – наш земляк».
Життя Миколи Васильовича Гоголя – приклад високого служіння Мистецтву. Тож намагаймось увійти у неповторний світ цього генія, читаймо і перечитуймо твори великого Вчителя, відчуймо його багатогранність та чарівливу красу.