Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 27 березня 2013 р.

Роль сільських бібліотек у формуванні нового покоління незалежної держави

20 березня, на плановий семінар-практикум, зібралися бібліотекарі Карлівської ЦБС в читальному залі центральної районної бібліотеки.
Тема навчання працівників сільських бібліотек «Роль сільської бібліотеки у формуванні нового покоління незалежної держави» надзвичайно актуальна та різнопланова. В лекції, з якою виступила перед присутніми заступник директора Хрулич Н.М., було розкрито важливість роботи бібліотек щодо виховання нового покоління.
На сьогоднішній день не існує більше комсомольських організацій, піонерії, ленінських уроків та інших залишків соціалістичної системи виховання молоді. Українська молодь орієнтується скоріше не на досвід і цінності своїх батьків, а на актуальні знання сучасності.
Діти, молодь як губка вбирають в себе демократичні цінності і вже не уявляють своє життя без свободи самовираження. Сьогодні вони критично висловлюють свою думку на адресу існуючої державної політики, політиків, відкрито дискутують зі ЗМІ тощо.
Коло завдань, що стоять перед бібліотеками і вирішуються ними, постійно розширюється. В умовах реформування України і бурхливого розвитку глобального інформаційного суспільства бібліотеки чимдалі відіграють вагомішу роль у соціокультурній адаптації молоді, роблять значний внесок у розвиток демократії і місцевого самоврядування, становлення громадянського суспільства.
Традиційними в роботі бібліотеки стали такі напрямки, як: патріотичне, екологічне виховання, популяризація правових знань, здорового способу життя, профорієнтація, пошук та підтримка творчо-обдарованої дітей, молоді, підтримка дітей та молоді з особливими потребами.
Про форми та методи роботи бібліотек у вирішенні цих ключових завдань більш докладно розповіла методист ЦРБ Мусієнко Н.С.. Консультація «Формування громадянської позиції, національної самосвідомості,  культури і духовності нового покоління методами і засобами бібліотечної роботи» була доповнена презентацією, де було представлено приклади розробок книжкових виставок, теми та форми масових заходів, питання для обговорень та плани окремих міроприємств.
Як важливу було означено краєзнавчу роботу кожної сільської бібліотеки, бо якраз вони і є тими осередками, де акумулюються історія та традицію краю, а це надзвичайно важливо для виховання покоління патріотів. Ще зверталася увага на використання творів українських авторів, як класиків так і сучасних літераторів, у прищеплені любові до рідної землі.
 Кожний бібліотекар отримав матеріали до проведення бібліотечних заходів про державні символи України. Учасники мали змогу поділитися своїми напрацюваннями та розповісти що було зроблено в книгозбірнях в найближчий для дітей та молоді.
Закінчився семінар засіданням круглого столу «Невтомний трудівник пера – А.Михайленко», що став підсумком громадського обговорення про присвоєння Карлівській ЦРБ імені земляка, письменника, Заслуженого журналіста України Анатолія Михайленка.




Немає коментарів:

Дописати коментар