Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 28 лютого 2013 р.

Крила їм дав Карлівський край

Там, де Орчик губиться у травах
І бринить роздолля степове,
Й досі ще козацька давня слава
Дихає, відлунює, живе.

   Благословенна Богом Карлівщина! Земля, яка дала світові майстрів пензля і слова, музикантів, архітекторів, науковців, військових, державних діячів. Саме про них - земляків-достойників звучали слова гордості й пошани на літературно-музичному вечорі "Крила їм дав Карлівський край", присвяченому 90-річчю з дня утворення Карлівського району, що проходив в Карлівській районній бібліотеці.
     Вдячну пам'ять присутніх, а це були учні 9 - В та 10 - В класів гімназії ім. Н.Герасименко, сколихнули розповіді про земляків - Героїв Радянського Союзу. Особливо вразили юних факти з біографії Героя Радянського Союзу Миколи Пантелеймоновича Кучеренка, який загинув в бою зі своїм сином-ординарцем. В кадрах бойової кінохроніки впізнала мати своїх рідних. Цей випадок ліг в основу пісні "Балада про матір". Зі сльозами на очах слухали старшокласники цю пісню, ілюстровану відеорядом з місць бойових подій.
   Багато неординарних особистостей звеличили наш край і трудовими звершеннями. З цікавістю пізнавали діти і нові факти про Л.В.Радевича, ім'я якого носить Карлівська районна лікаріня та вулиця міста, і про незнані широким загалом на Карлівщині, але відомі в Росії прізвища, такі як організатор промислового виробництва в Україні та Росії М.Є.Борисенко, академік В.Г.Ляшенко.
  Захоплення присутніх викликали і спортивні перемоги карлівчан І.Яворської та О.Коломійця.
     Доброзичливу атмосферу вечора підтримували вірші, що звучали з вуст юних. Сподіваємось, що гідний приклад земляків надихнув майбутніх випускників з честю пронести звання "карлівчанин", і, можливо, життя впише золотими літерами їх імена в історію Карлівщини.













четвер, 21 лютого 2013 р.

Мистецтво живого слова

   Наша рідна мова впродовж століть, попри всі утиски, обмеження, переслідування і заборони за панування різних режимів, зберегла й себе, і свого творця - український народ. Про її красу, багатство і милозвучність відомо в усьому світі. Недарма Дмитро Білоус назвав її "дивом калиновим".
     У круговерті сучасного життя, інтернаціоналізації і глобалізації інколи те диво калинове примушує нас зупинитись і замислитись, чи не збайдужіли до рідного слова, чи збережемо і плекаємо цей скарб, який дістався нам у спадок від багатьох поколінь наших пращурів, і чи зможемо достойно передати його нашим нащадкам. Тож не забуваймо рідне слово, бо, як писав Ю.Рибчинський:
Мова, наша мова - 
Мова кольорова,
В ній гроза травнева
Й тиша вечорова...
А для мене, мово,
Ти мов синє море,
У якому тоне
І печаль і горе
     В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови в нашій книгозбірні відбулася година рідної мови "Мистецтво живого слова", на яку було запрошено учнів 9 - А класу гімназії ім. Н.Герасименко. Під час зустрічі учні поділилися на дві команди: "Ентузіасти" та "Допитливі". Школярі з великим задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах: "Далі, далі", "Перекладач", "Острів мовних скарбів", відповідали на запитання вікторини.





      Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе і наступних поколінь.

До Лесі по науку любові

   У свідомості багатьох поколінь українців з іменем Лесі Українки пов'язувалася поняття борець, який долає фізичний біль, мужньо зносить недуги, жодним словом не нарікає на долю і не чекає співчуття. Та ще більшого захоплення заслуговує вона як жінка любляча, готова на жертви заради коханого.
    До 142 річниці від дня народження Лесі Українки в центральній районній бібліотеці проведено усний журнал "До Лесі по науку любові"для учнів 10-Б та 10-В класів гімназії ім. Н.Герасименко. 
   "Що таке кохання?", "Що краще: кохати чи бути коханим?" - ці питання хвилюють юних. Це засвідчують відповіді учнів на питання анкети, проведеної напередодні. Тож свої сумніви і роздуми вони звіряли з Лесею, її життєвим і творчим прикладом. Звучали уривки безсмертних творів поетеси у виконанні старшокласників, Ілюхіною Дар'єю та Долошком Владиславом майстерно розіграний діалог Мавки та Лукаша.
  Хтось у творах Лесі знайшов думки, співзвучні своїм, когось вона спонукала до дискусії, та головне, що всі замислились над питаннями, що в усі часи хвилювали людей.
О дівчино горда! Порадь, як любов осягти,
І як нам усім так навчитися палко кохати.
Щоб аж до останнього..Так, як уміла це ти,
І навіть, якщо за любов не діждемося плати...








  Усний журнал був проведений бібліотекарем відділу організації і використання єдиного фонду Плахотничою С.Л. в рамках роботи молодіжного літературного клубу "Джерело" за сприяння класних керівників 11 - Б та 11 - В класів гімназії ім. Н. Герасименко Прогнімак Н.Б. та Безсмертної В.І.

вівторок, 19 лютого 2013 р.

110 років від дня народження Миколи Вікторовича Підгорного, видатного державного та партійного діяча, двічі Героя Соціалістичної Праці


    Десятки наших земляків своєю працею прославили Карлівщину за межами району, області. Діяльність одного з них, Підгорного Миколи Вікторовича, стала однією з яскравих сторінок історії.
    17 лютого 2013 року в Карлівському районному історико-краєзнавчому музеї відбулася зустріч з рідними нашого земляка. В цей день вшанувати пам'ять свого батька, діда та прадіда з Харкова до Карлівки завітали почесні гості: старша донька, онучка та правнуки. Поважних гостей зустрічали керівництво району та міста, директор централізованої бібліотечної системи, працівники районного музею. В ході дружньої розмови родина згадала добрим словом свого дідуся, подарували для музею безцінні документи та вишитий портрет нашого земляка.




  По закінченню заходу всі учасники зустрічі поклали квіти до підніжжя пам'ятника Миколі Вікторовичу Підгорному


  У районній бібліотеці до уваги користувачів був представлений відкритий перегляд літератури



пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

"Вона прийшла непрохана й неждана!


Кохання - то найкраще почуття!
Воно не має меж, воно безкрає!
З любові починається життя,
Вона усе найкраще починає!

Це від любові сонячно стає,
Душа аж до зірок увись несеться.
Якщо кохання в серці в тебе є,
То все чарівним і легким здається.

Це ж від любові так цвітуть луги,
Уся земля з полегкістю зітхає.
 Закутались в тумани береги...
Любов магічну чудо-силу має!

     Любов - одне з найпрекрасніших почуттів людини. Найрозумніше, чого досягла людина - це уміння любити, поклонятися красі людини, яку кохаєш. Від любові народжується все прекрасне на світі. Живе лише той, хто вміє кохати.
    Любов вічна...Любов унікальна. Скільки існує людство, стільки існує і любов.
   Напередодні Дня святого Валентина до районної бібліотеки завітали учні 9-Б класу гімназії імені Н.Герасименко. Бібліотекар Ольга Миколаївна Головня розповіла школярам історію виникнення Дня закоханих, обряди і традиції його святкування у різних країнах світу. В ході заходу для читачів були проведені цікаві конкурси, які захопили всіх присутніх: конкурс ерудитів, "Літературні пари", "Впізнай героя", "Ситуація", "Щасливе обличчя", "Склади серце", "Подарую букет коханій", "Таланти".
   Тож бажаємо всім справжньої всепереможної любові. Нехай вам у житті світить маяк кохання і завжди вашим другом буде книга.







субота, 2 лютого 2013 р.

"І слава їх встає, не вмерши, ятрить крізь відстані і час"


    Цим подіям за п'ять літ виповниться століття. Але вони живі в нашій пам'яті і продовжують турбувати розум і душу: в бою під с. Крути  що на Чернігівщині, за Українську Народну Республіку поклали життя її молоді сини. Хоробрі юнаки стали прикладом патріотизму для всіх наступних поколінь.
  Карлівська районна бібліотека, вшановуючи пам'ять героїв Крут, організувала відкритий перегляд літератури "Віддали життя герої за нашу свободу".