Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 16 жовтня 2024 р.

УВАГА! УВАГА! ФОТОКОНКУРС!

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 40 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна».

Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі. Конкурс триває з 1 по 31 жовтня включно. Упродовж цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажують свої фотографії у Вікісховище. До першого грудня в кожній країні відбирають найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.

Організатори конкурсу сподіваються, що щорічне проведення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» не тільки дозволить зібрати велику кількість фотографій пам’яток, але й допоможе українцям пізнати забуті сторінки своєї історії, краще пізнати рідний край і спонукатиме бережно ставитися до надбань рідної культури.

КОРОНА НА ОДНУ НІЧ - автор Надія Гуменюк

В основу роману увійшла реальна історія дівчини одного із волинських селищ. Для її написання авторка провела глибоку пошукову роботу та дослідила родовід головної героїні. «Ця книга – і детектив, й історичне дослідження, і роздум над людською долею та про те, що важливіше в житті, та чи важливо добиватися слави», – розповідає авторка.

Кінець 30-х років минулого століття. Неподалік Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці в готелі «Континенталь» її знайшли мертвою. Молодий поліцейський висуває підозру багатому покровителю красуні — пану Савицькому, адже, на думку правоохоронця, зрілий чоловік приревнував та задушив свою пасію. Проте слідів насильницької смерті не знаходять.

Після смерті Зосі обставини складаються так, ніби її перемоги на конкурсі й не було. Корона, в якій вона прийшла після конкурсу, зникла, в газетах про неї нема жодного слова. Не видно дівчини і на спільному фото учасниць конкурсу "Сарматська княжна". В газетах – жодної згадки ні про смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто і чому приховує цю інформацію? Про це ви дізнаєтесь, взявши книгу у нашій бібліотеці.

Жінки в українській літературі

Сталий образ жінки в українській літературі вимальовувався століттями. «Берегиня сімейного затишку та благополуччя» – чи не такою поставала жінка в багатьох творах українських письменників? І вони, самі того не прагнувши, виносили та народили стереотип, який і досі живе серед нас.

Як бачимо, жінки в літературних творах змінювали свій образ відповідно до певних епох. Література, яка твориться сьогодні, вже відходить від єдиного образу. Проте не варто забувати, що письменництво лише відображає реальність і те, як ми будемо жити сьогодні, безпосередньо вплине на те, як про це читатимуть наступні покоління.

ДОЦЯ – автор Тамара Горіха Зерня

        Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на "лю...", але вона про любов. Про магію, не розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами і нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою голово.

        Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас - це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії - і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає.

Бібліотекар на годину

 З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у Публічна бібліотека ім. А. Михайленка Карлівської міської ради та Карлівська бібліотека для дітей пройшов день дублера «Бібліотекар на годину», метою якого було побувати в ролі бібліотекаря та зрозуміти важливість цієї професії. Цікаво та весело промайнув час, відвідувачі як справжні бібліотекарі обслуговували і реєстрували читачів та радили, що прочитати. Робота в ролі бібліотекаря сподобалась  користувачам, а  деякі з них навіть виявили бажання в майбутньому опанувати цю професію.



Ми роду козацького діти

1 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисника та захисниць України. Усі вони дуже взаємопов’язані і виникали послідовно.

День захисника України з самої своєї основи стало великим об’єднуючим святом для усіх. Відмічаючи його ми засвідчуємо повагу і вдячність тим, хто мужньо захищав рідну землю від загарбників у минулому, хто захищає нашу неньку Україну сьогодні, а також усім, хто несе нелегку і відповідальну службу.

У Публічній бібліотеці ім. А. Михайленка з нагоди Дня українського козацтва та захисника України відбулася патріотично-розважальна година «Ми роду козацького діти», учасниками якої стали учні 8-А класу Карлівського ліцею ім. Ніни Герасименко. Юні козаки та козачки проявили себе як справжні нащадки героїчних запорожців, продемонстрували спритність, кмітливість, товариськість, опанувавши цілий пласт козацької культурної спадщини.

МОЄ МІСТО НАЙКРАЩЕ

Сьогодні, 20 вересня, Карлівка відзначає 81  річницю з дня визволення міста від нацистських загарбників. Публічна бібліотека ім. А. Михайленка долучилась до святкування, організувавши вітальну акцію «Моє місто – найкраще».

З Карлівкою пов’язане життя та діяльність багатьох видатних діячів літератури. Дехто з них жив і працював тут, інші були проїздом. Але в пам’яті кожного залишились хвилюючі враження та спогади про місто. Ці спогади знайшли відображення у художніх творах, листах, мемуарах, які були представлені на вуличній локації «Рідне місто, я навік з тобою». Історія нашого міста цікава, наповнена своїми таємницями і має унікальну історію. Тому в невимушеній атмосфері містяни дізналися цікаві факти з  рідного краю, отримавши на згадку інформаційний буклет.

Безпечний інтернет

В Хабі цифрової освіти нашої бібліотеки відбулася година медіаграмотності під назвою «Безпечний інтернет”, учасниками якого стали користувачі нашої бібліотеки, учні 11-б класу Карлівський ліцей1 . Під час обговорення було розглянуто питання ризиків, що чатують в Інтернеті, соціальних мережах та онлайн-іграх, які найбільше подобаються сучасним підліткам. Розібрали шляхи їх подолання, а також розширили знання про безпечний Інтернет.

Хаб цифрової освіти при Публічній бібліотеці ім. А. Михайленка робить все, для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. #Разом_до_безпечного_Інтернету #Дія_цифрова_освіта


Великий майстер пера

Михайло Коцюбинський – одна з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя. В своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність. Він прожив всього лише 48 років, але цього виявилося достатньо, щоб залишити помітний слід в українській та світовій літературі. З нагоди 160-річчя від дня народження письменника пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «Великий майстер пера».

Перша леді детективу

15 вересня виповнюється 134 роки від дня народження Агати Крісті (1890–1976), англійської письменниці та драматурга, найвідомішої у світі представниці детективного жанру. Її книги видані тиражем понад 2 мільярди екземплярів і перекладені більше ніж на 100 мов світу. До її заслуг відносять 68 романів, понад 100 оповідань, 17 театральних творів. Слава її залишається недосяжною. Твори Агати Крісті змушують ламати голови та розгадувати карколомні таємниці вже кільком поколінням любителів детективів.

Шанувальників творчості авторки та всіх небайдужих до читання запрошуємо відвідати виставку-досьє та отримати книги, які змусять вибухнути мозок від непередбачуваного сюжету і несподіваних кінцівок та не дадуть вам нудьгувати.

Батько української літератури

В історії нашої культури є діячі, які особливо яскраво й багатогранно відобразили в своїй творчості душу народу, його національну своєрідність, поетичну вдачу. До таких належить Іван Петрович Котляревський, класик нової української літератури, видатний письменник-реаліст, автор славнозвісної "Енеїди" і "Наталки Полтавки". Запрошуємо до нашої бібліотеки переглянути твори відомого письменника.

Видатний український кінорежисер О. Довженко

10 вересня виповнилось 130 років з дня народження Олександра Довженка, класика світового кіно, фундатора українського поетичного кіно, письменника, драматурга, художника-карикатуриста, режисера.

Олександр Довженко став взірцем для майбутніх кінорежисерів України та світу. Його “Земля” в списку 12 найкращих фільмів усіх часів, а такі твори, як “Зачарована Десна”, “Ніч перед боєм”, “Щоденник” і досі читають. Довженко був також талановитим письменником, створив численні сценарії, оповідання та повісті. Він великий патріот свого народу і син свого часу.

29 серпня відзначають День пам’яті Захисників України

Пам’ять про них – є найвищою цінністю у шкалі нашої національної ідентичності. Схиляємо голови перед полеглими героями, їхньою жертвою та чином. Бібліотеки громади долучилися до відзначення цієї сумної дати. Ми ніколи не забудемо! Бо перемагає той, хто памʼятає!

З Днем Незалежності, рідна Україна!

Бібліотеки Карлівської громади долучилися до урочистостей з нагоди Дня Незалежності України, провівши цикл тематичних заходів: бібліографічний огляд «Все буде Україна» (Публічна бібліотека ім. А.Михайленка), бібліоквіз «Ми знаємо нашу державу» (Бібліотека для дітей), годину державності «Свою Україну любіть» (Максимівська СБФ), патріотичну годину «Ти у мене в серці!» (Попівська СБФ №2), інформаційний мікс «Рідна та єдина, найкраща Україна» (Попівська СБФ №1).

      Вітаємо з 33-ою річницею незалежності нашої незламної України та бажаємо великої Перемоги і щиро дякуємо кожному, хто робить цю перемогу можливою. День за днем. Мить за миттю.


вівторок, 15 жовтня 2024 р.

Державний прапор України – святиня нашого народу

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в країні відзначається державне свято – День Державного Прапора України. Синьо-жовтий прапор ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі. Державний Прапор - це символ країни і є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

З нагоди свята у бібліотеках громади проведені тематичні заходи: фотомікс «Прапор об’єднує» (Бібліотека для дітей), інформаційна година «Українська національна символіка» (Лип’янська СБФ), історична година «Наш стяг у золоті й блакиті» (Попівська СБФ №1), патріотичний захід «Мій прапор – то гординя» (Попівська СБФ №2). До уваги користувачів представлена книжкова виставка «Державний прапор України – святиня нашого народу» (Публічна бібліотека ім. А.Михайленка), виставка-інсталяція «Небеса блакитні сяють з глибини, а пшеничні й житні мерехтять лани» (Бібліотека для дітей), тематична виставка «Символ віри» (Максимівська СБФ).


Книжкова смакота

 

В нашій бібліотеці відкрита виставка літератури “Книжкова смакота”. На ній представлена різноманітна література від сучасних українських письменників до зарубіжних. Наші користувачі зможуть знайти для себе захоплюючу книгу для читання.

Тож запрошуємо усіх охочих до бібліотеки ознайомитися з книгами та обрати літературу відповідно до вподобань. Сподіваємось, книги подарують вам радість і задоволення від читання. Чекаємо на вас!