Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 8 липня 2024 р.

У Публічній бібліотеці ім. А. Михайленка можна навчитися цифровій грамотності!

У нашій бібліотеці навчають і консультують з питань цифрової грамотності. Усі охочі можуть здобути навички користування смартфоном, комп’ютером, інтернетом та основними онлайн-сервісами, дізнатися свій рівень цифрової освіти та отримати консультації як його підвищити.Заняття проводять координатори Хабів цифрової освіти, які брали участь у тижневих спеціалізованих тренінгах від регіонального тренінгового центру для бібліотекарів.

Діяльність Хабів цифрової освіти на базі бібліотек підсилюється проєктом «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що впроваджується в усіх областях України. Його реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що імплементують за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації. Проєкт покликаний допомогти фахівцям бібліотек створити Хаб цифрової освіти або удосконалити діяльність вже існуючого.

Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хаба цифрової освіти у бібліотеці.

Раніше Мінцифра за підтримки UNDP в Україні та Швеції також розробили онлайн-курс «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» для платформи “Дія.Освіта”. Він спеціально створений для людей старшого віку, які не дуже впевнено користуються цифровими інструментами, та допоможе їм навчитися користуватися смартфоном та електронними послугами у найрозповсюдженіших життєвих ситуаціях.

 https://ula.org.ua/ https://osvita.diia.gov.ua/

пʼятниця, 5 липня 2024 р.

БІБЛІОТЕКИ-ХАБИ: АКТИВНІ - ЦИФРОВІ!

Публічна бібліотека ім. А. Михайленка активно працює у програмі Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта». Використовуючи спеціальну платформу (https://osvita.diia.gov.ua), вона пропагує серед населення освітні серіали, які розвивають цифрові навички та організовує для своїх користувачів навчання основам комп’ютерної грамотності й користування сервісами мережі Інтернет.

Щоб підвищити свій рівень цифрової грамотності та покращити свої знання працівники долучились до участі у тренінгу для бібліотекарів-координаторів хабів цифрової освіти "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-хабах цифрової освіти", який проходив з 24 по 28 червня та організований Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського з Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

У ході тренінгу учасники брали участь у практичних заняттях з використанням різних програм і платформ, а також обмінювалися досвідом та кращими практиками з колегами. Обговорили вимоги до облаштування хабу у бібліотеці, нормативні документи для створення цифрового контенту. Дякуємо організаторам і тренерам за проведення цікавого та продуктивного навчання.


Доленосний документ

28 червня – День Конституції України. Нині наша країна відмічає 28-му річницю Основного Закону держави. До відзначення цієї дати бібліотекарі підійшли креативно і незвично, підготувавши для мешканців своєї громади бібліосквер «Доленосний документ», під час якого перехожі обговорювали історію та важливі актуальні положення основного Закону держави. Також учасники заходу змогли проявити свою ерудицію під час вікторини «Що ти знаєш про Конституцію України?», де за правильну відповідь отримували пазл і всі разом складали карту України.

Для користувачів нашої книгозбірні оформлена викладка літератури «Конституція України – перепустка у світ гідного життя», яка знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні. Честь і слава тим, хто береже нашу незалежність.

Цифрова освіта для кожного

Наша бібліотека є амбасадором мережі Хабів цифрової освіти, де тепер навчає мешканців громади цифровій грамотності та кібербезпеці. 25 червня користувачі Інтернет-центру побували на практичному занятті з цифрової грамотності, яке провела координатор Хабу цифрової освіти Анна Верпета. На занятті було детально розглянуто сайт “Дія. Освіта”, переглянуто теми освітніх серіалів та гайдів. Зареєструвавшись на сайті, молодь обралала відеокурси для подальших занять. Зацікавила слухачів можливість пройти тест “Цифрограм” та отримати сертифікат із результатом рівня власної цифрової грамотності.

Хаб при бібліотеці надає вільний доступ кожному громадянину до навчання цифрової грамотності. Ви зможете ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі та навчанні, в професійному та особистісному розвитку. Скористайтесь послугами хабу «Дія. Цифрова освіта» в нашій бібліотеці.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо та передаємо ці слова з покоління в покоління. 22 червня - скорботна пам’ятна дата закріплена в наших серцях… Щороку в цей день в Публічній бібліотеці ім. А. Михайленка згадують історичне минуле та вшановують світлу пам'ять мільйонів. На разі, до цієї скорботної події бібліотекарі стали учасниками заходу в Карлівському історико-краєзнавчому музеї, де бібліограф Плюта Марина провела бібліографічний огляд "Україна в полум'ї війни". Більш детально дізнатися про ті часи ви можете переглянувши виставку-спомин "Вклонімося великим тим рокам".

Горем і болем Друга Світова увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні. Вічна пам'ять і вічна пошана кожному, хто ціною життя відстояв наше право на свободу!

Літо. Книга. Бібліотека

Літо – ідеальний час, щоб побалувати себе цікавою книгою. Де б ви не відпочивали – це прекрасний привід взяти із собою кілька книг. А якщо ви не знаєте яку книжку взяти з собою у відпустку, то обов’язково приходьте до нашої бібліотеки, ми допоможемо у виборі. Нехай це літо запам’ятається вам гарними враженнями від прочитаних творів! Чекаємо вас у нашій бібліотеці!

 

Марко Черемшина: оповідач покутського життя

Видатний український письменник-демократ і культурно-громадський діяч Марко Черемшина увійшов в історію української літератури як талановитий майстер слова, співець знедоленої Гуцульщини.

Талант Марка Черемшини, його неповторна і наскрізь оригінальна мистецька палітра, самобутнє поетичне світобачення – все це забезпечило його творчості почесне місце в українській прозі. І сьогодні художні здобутки його творчості щедро використовують сучасні українські письменники.

Більш детально ознайомитися з життєвим та творчим шляхом видатного письменника вам допоможе книжкова викладка «Марко Черемшина: оповідач покутського життя», організована в читальному залі нашої бібліотеки.

Цифровізація державних послуг в Україні

Багато хто з нас сьогодні впевнено скаже, що не уявляє свого життя без гаджета й інтернету. Зручно, не виходячи з дому, робити покупки, працювати з будь-якої частини світу, платити комунальні послуги, поповнювати мобільні телефони, спілкуватися з людьми, які далеко. Важко в це повірити представникам старшого покоління, тому працівники Хабу цифрової освіти провели навчання компютерної грамотності "Цифровізація державних послуг в Україні". Загальні навички комп’ютерної грамотності потрібні всім без виключення, головне - бажання!

Література для читання влітку

Закінчився навчальний рік. Наші друзі школярі налаштовані на літній відпочинок. А відпочивати з книгою набагато веселіше та цікавіше. Тому наші бібліотекарі підготували для вас безліч цікавих книг з пригодами та історіями, які пробудять у читача позитивні яскраві емоції.

ГОТУЄМОСЬ ДО НМТ

Шановні абітурієнти, на абонементі книгозбірні представлено куточок абітурієнту «Готуємося до ЗНО», скориставшись яким ви зможете добре підготуватися до здачі національного мультипредметного тесту.

Запрошуємо Вас до перегляду. Зібрана література по галузям знань допоможе вам якісно підготуватися до НМТ.

Комп’ютер і здоров’я

Інформаційні технології сьогодні органічно вписуються в усі сфери людської діяльності. Комп'ютеризація досить значуща й актуальна. Але, як кожен новий етап, вона несе з собою і нові проблеми. Особливо актуальною є проблема впливу комп'ютера на здоров'я людей. Вміння користуватися комп’ютером додає впевненості в собі, адже нам відкривається доступ у світ сучасних технологій. В цьому пересвідчилися користувачі нашого Інтернет-центру завітавши на бесіду-дискусію «Комп'ютер і здоров'я». Відвідувачі ознайомилися з правилами безпечного користування всесвітньою мережею, разом з бібліотекарем обговорили віртуальні загрози та шляхи їх уникання. Переглянули перегляд «Інтернет –центр пропонує, радить, інформує».

Шарі Лапена - НЕБАЖАНИЙ ГІСТЬ

У затишному гірському готелі зупиняється різнобарвна компанія гостей. У кожного свої плани на цей вікенд: врятувати стосунки, відпочити від передвесільної метушні, дописати роман або просто насолодитися казковою засніженою природою. Але ідилічний відпочинок перериває вбивство однієї з гостей. Через крижану бурю готель залишається без тепла та світла, а заметіль не дає змоги дістатися до найближчого міста. І тоді відбувається друге вбивство...

Замкнені, мов у мишоловці, постояльці готелю починають підозрювати і боятися одне одного. Тут кожен має по кілька скелетів у шафі. Та лише один із гостей захотів перетворити готель на крижане кладовище, щоб поховати у цих горах власну моторошну таємницю.