Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 12 грудня 2022 р.

Віримо в Збройні Сили України

Щорічно 6 грудня в Україні відзначається День Збройних Сил України. Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії. Саме на армію, покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. До Дня Збройних Сил України Публічна бібліотека ім. А. Михайленка спільно з класним керівником Іриною Замковою провели патріотичну годину "Віримо в Збройні Сили України»" для учнів 9-Б класу Карлівського ліцею № 1.

На зустріч було запрошено інструктора відділення рекрутингу та комплектування 4 відділу Полтавського РТЦК та СП сержанта – Селезньова Андрія Миколайовича та командира 3 відділення 1-го взводу – Хміль Віталія Володимировича. Дев’ятикласники з захопленням слухали розповідь військових про їхній досвід, історії з життя та побратимів. Ознайомилися з бойовими подвигами українських військовослужбовців та написали їм щирі слова вдячності і побажань на жовто-блакитному прапорі. В кінці заходу працівники Карлівського Історико-краєзнавчого музею згадали поіменно військовослужбовців Карлівщини, що загинули та вшанували хвилиною мовчання.



ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

07 грудня вже традиційно відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Публічна бібліотека ім. А. Михайленка Карлівської міської ради cпільно з Карлівська бібліотека для дітей не залишились осторонь цього свята та провели бібліотечний бульвар «Цікаві факти про українську хустку», ознайомивши містян з традиціями української культури. Цього дня наша бібліотека засяяла кольоровою гамою української хустки з фантастичними квітами та казковими візерунками.


ПЕРЕМОГА В ЄДНАННІ

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь і свобода важливіші за все. Молоде покоління повинно знати історію нашої держави, а також завжди шанувати пам’ять про тих, хто боронить свободу й незалежність України. З цією метою Ірина Дементій бібліотекар Попівської СБФ 2 взяла участь в благодійній акції «Перемога в єднанні».

Щиро вітаємо з Днем Збройних Сил України та бажаємо незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, багатирського здоров’я, звершення всіх ваших мрій та МИРУ!


ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА – ПОКЛИК ДОЛІ

 День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист.

Вітаємо і дякуємо всім доблесним чоловікам і жінкам - військовослужбовцям України. Ви наші захисники. Спокій наших домівок - у ваших руках. Дякуємо вам за захист України! Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими і принести з собою перемогу! Бажаючих ознайомитися з історією української зброї, військовою символікою держави та становленням Збройних Сил, запрошуємо до нашої бібліотеки переглянути книжково-ілюстративну виставку «Військова служба – поклик долі».

 

ПРОЗОРЛИВЕ ОКО ВІРИ ТА ІСТИНИ

 Виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас. Запрошуємо до бібліотеки ознайомитися з творчістю Григорія Сковороди!

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

6 грудня – відзначається шановане в нашій державі свято – День Збройних Сил України. Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі.

З нагоди знаменного дня у Попівській сільській бібліотеці-філії 1маленькі читачі разом з бібліотекарем Світланою Данилюк намалювали патріотичний малюнок, який обов'язково буде переданий військовим.

Мистецтво жити разом

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем цих людей, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Міжнародна акція "16 днів проти насильства"

Працівники Публічної бібліотеки ім. А. Михайленка спільно з спеціалістами Бюро правової допомоги провели вуличну акцію "16 днів проти насильства", яка проходить з 25 листопада по 10 грудня у всьому світі.

Метою стало привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім'ях, жорсткого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.


Творча зустріч з поетом Георгієм Анфаловим

Хтось з письменників сказав, що коли у календарі немає нічого, а душа прагне свята, то потрібно придумати маленьке свято і відзначити його. Саме таке свято для душі й зібрало 30 листопада у стінах Публічної бібліотеки ім. А. Михайленка усіх шанувальників поетичного слова.

Присутні зібрались на творчу зустріч з поетом Георгієм Анфаловим, щоб оцінити його талант та вміння і бажання писати вірші. Поет родом із Донецька в Карлівку приїхав у 2018 році, де проживає й досі. Автор віршів надзвичайно тонкий лірик і проникливий дослідник людської душі. В кожному рядку його поезій проступає щирість та людяність. В ході зустрічі Георгій Борисович розповів про себе, поділився планами на майбутнє, звідки бере сюжети для своїх творів, та продекламував власні твори. Присутні отримали естетичну насолоду від спілкування з автором. На завершення заходу кожен мав можливість отримати автограф поета та зробити фото на згадку.


Бесіда про вибухо-небезпечні предмети

Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей.

Світлана Данилюк бібліотекар Попівської сільської філії 1 провела з молодшими користувачами бесіду "Правила поведінки з вибухо-небезпечними предметами". В ході розмови діти дізналися, що коли побачать якийсь невідомий предмет — не можна підходити і чіпати його, потрібно обережно відійди назад і повідомити про знахідку когось із дорослих або зателефонувати за номером 101 і рятувальники неодмінно приїдуть, щоб знешкодити предмет.

З історії одніє книги

 

Ім’я Бориса Гуменюка знайоме всім, хто цікавиться воєнною прозою. Але не тільки прозою, а й поезією. А ще — образотворчим мистецтвом. Бо автор має безліч талантів, якими він щедро ділиться з шанувальниками. В перший том цього двотомника увійшли новели — короткі та не дуже — про війну, як каже сам автор. Але це не вся правда, бо війна — це обставини, в яких знаходяться герої новел, а самі новели — вони про людей, про країну, про честь і гідність, про людяність, про геройство. Про все, що буває на війні.

Деякі новели можуть здатися уважному читачу знайомими, вони були опубліковані в збірці «14 друзів хунти» та у книзі «Блокпост». Автор доопрацював їх та пропонує разом з зовсім новими новелами, які ще досі ніде не публікувалися.

Івана Семеновича Нечуя-Левицького

 

25 листопада виповнюється 184 роки від дня народження Івана Семеновича Нечуя-Левицького, видатного українського письменника та літературознавця. До цієї пам’ятної дати в нашій бібілотеці експонується виставка – портрет: «Знайомтесь ближче». Ми відкриваємо двері у дивовижний світ художнього слова митця, якого знають і люблять мільйони людей не тільки в Україні.

На виставці представлена: підбірка художнього доробку письменника, біографічні відомості, цікаві факти з його життя та творчості, зокрема, можна ознайомитися з його поглядом на розвиток української мови та літератури. Творчість Івана Нечуя-Левицького збагатила національну культуру, сприяла дальшому розвиткові літературного процесу в Україні. Він одним із перших серед українських письменників відійшов від традиційної селянської тематики і змалював майже всі верстви населення тогочасної України. Запрошуємо поринути у світ творів письменника!

ЗОЛОТИЙ ПИСЬМЕННИК УКРАЇНИ

17 листопада, відомий український письменник та журналіст Андрій Кокотюха святкує свій день народження – 52 роки. Андрій Анатолійович за освітою журналіст, а в реаліях письменник, сценарист і критик. Його називають “Золотим письменником України”, адже він став  володарем  численних премій та нагород. Відомий своєю надзвичайною продуктивністю, написав вже понад 62 художніх та публіцистичних книг.   

        Бажаючих познайомитися з творчістю письменника запрошуємо до нашої бібліотеки. Приходьте, вибирайте, читайте, занурюйтесь у захопливий світ детективних історій від Андрія  Кокотюхи.

Автор тижня

Поява цього автора стала для українського письменства подією. І в стилістичному сенсі й у питаннях поширення та популяризації літератури, у специфічній манері спілкування з публікою та громадської активності.

Сергій Жадан – цікавий та неординарний письменник, який має власний погляд на власну творчість. Майже щорічно книги приносять автору ряд престижних премій і нагород з літератури.

Чарівник поетичного слова


Андрій Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 р. в м. Обухів Київської області. Його називають "солов'їним серцем України" за невмирущі пісні, що живуть у народі й сьогодні. У поезії складного XX століття залишився найпослідовнішим поетом -традиціоналістом, який зберіг народнопоетичну основу української лірики й колоритну мову.

За своє життя видав близько сорока збірок. Не всі вони мають однакову художню вартість. Але найголовніше те, що в українську літературу він увійшов як поет - пісняр, бо пісні на його вірші вже давно сприймаються як народні.

 

Радимо прочитати!

       «Кайдашева сім’я» — реалістична соціально-побутова повість класика української літератури Івана Нечуя-Левицького. У творі описано події, що відбувалися у великій сільській родині Кайдашів. Конфлікти усередині сім’ї зображено з гумором. Ми зустрічаємося з героями: Кайдашем, його дружиною Марусею та двома їх синами Карпом і Лавріном у переламний момент існування сім'ї, коли дорослішають діти, обирають собі пари і починається інше життя. У цій повісті сміх лунає крізь сльози й навпаки. Комічні і драматичні ситуації, у які потрапляють персонажі, взяті з самого життя.

Творча зустріч з художником

Нещодавно Попівська сільська бібліотека філія №1 спільно з Попівським сільським клубом провели творчу зустріч з місцевим художником Ігорем Ревчуком.  Жанровий діапазон творчості художника широкий: батальний, пейзаж, жанрова картина та інші. Саме природа, її мотиви, гра кольорів та відтінків надихає на творчість художника і є головним сюжетом його творів. За словами автора робіт, кожен митець створюючи картини, вкладає в неї часточку своєї душі. Адже справжній художник працює для глядачів. Дуже важливо, щоб його картину побачили і зрозуміли.  Знайомлячись з представленими на виставці ілюстраціями відвідувачі заходу дізналися багато цікавого про його творчість та побачили роботи, які намалював Ігор Ревчук.


понеділок, 14 листопада 2022 р.

Радіодиктант-2022

 

     До написання радіодиктанту разом з Карлівська бібліотека для дітей готові 😊Українці! Єднаймося та пишімо радіодиктант! Він транслюватиметься:

  • -https://www.facebook.com/suspilne.media
  • - на хвилях Українського Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура
  • - на телеканалах Перший та Суспільне Культура
  • - на сайті media та діджитал-платформах
  • - Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку "Дія".


Маргарет Мітчелл - автор одного роману

8 листопада - день народження відомої американської письменниці Маргарет Мітчелл, автора великого роману «Віднесені вітром». Вона прожила не надто довге і вельми непросте життя. Єдиний створений нею літературний твір приніс письменниці світову славу і багатство. Опублікований в 1936 році, роман був проданий вже в перший день в кількості більше ніж 50 тисяч копій. У свій перший рік роман був перевиданий 31 раз. Цікаво, що сама письменниця зовсім не думала писати роман для широкого загалу. Хіба що надсилала рукописи своїм друзям, задля оцінки її скромних спроб написати книгу.

«Віднесені вітром» і досі є однією з найулюбленіших книг серед читачів. А слова Скарлетт: «Я не буду думати про це сьогодні, я подумаю про це завтра» стали девізом для багатьох жінок у всьому світі.  Фільм знятий за романом письменниці, вийшов у 1939 році - всього через три роки після публікації книги, отримав 10 премій Оскар. І ось уже вісімдесят років поспіль, не здає своїх позиції за популярністю.

День української писемності та мови

Напередодні Дня української писемності та мови працівники книгозбірні спільно з Іриною Замковою, вчителем Карлівського ліцею №1, в онлайн-форматі провели годину цікавих повідомлень «Мандрівка у країну писемності» для учнів 9-Б класу та онлайн-вікторину «Слово! Моя ти єдиная зброя» для учнів 10-А класу. Цього дня хлопці і дівчата отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення.

З розповіді бібліотекарів та вчителя учасники дізналися про засновників слов'янської культури та писемності Кирила і Мефодія, про цінність алфавіту, що полягає у витонченій простоті, здатності виражати широкий діапазон звуків. В ході онлайн-спілкування школярі із задоволенням взяли участь в мовній вікторині, швидко відповідаючи на всі питання, розгадували фразеологізми та складали слова із запропонованих букв.



ЧАРІВНИК СЛОВА

7 листопада 1936 р. народився відомий український письменник і поет-шістдесятник, актор, сценарист і кінорежисер МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ. Його називають «чарівником слова», «степовим Сварогом», «вінграном», «зітканим з любові». Це все про Миколу Степановича Вінграновського. Він був багатогранною особистістю. Крім літературної творчості, поетичної і прозової, він добре відомий як кіноактор, кінорежисер і сценарист.

На початку 60-х він пише і друкує свої перші оповідання і вірші для дітей, які мають великий успіх, отримують позитивні рецензії критиків, і за які йому присуджують Державну премію ім. Тараса Шевченка. Виходять його нові збірки "дорослої" поезії - багато віршів про любов, Україну, історію, рідну землю.

В кінці 80-х, початку 90-х М. Вінграновський відходить від віршів, займається більше кінематографом і прозою. Він пише роман про Северина Наливайка, планує створити цикл історико-документальних фільмів про Україну. Але встигає зробити тільки 4 фільми які мають великий успіх і прекрасні відгуки.

Світлана Талан: книги, які пробуджують чуття

 

Українська письменниця пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя. Всі її твори на гостру соціальну тематику. Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

Творчий світ Дніпрової Чайки

 
       Дніпрова Чайка (справжнє прізвище Людмила Олексіївна Березіна) народилася 1 листопада 1861 року в селі Карлівка, тепер Зелений Яр на Миколаївщині, у сім'ї священика, де глибоко шанували народну творчість.

Чайка на ім’я Людмила Василевська усе поклала на вівтар красного письменства: жіноче щастя, велику родину, власне здоров’я, особистий добробут, а собі залишила самі сподівання на краще. Заподіяти нічого власній самовідданості вона не змогла, бо творчість для Дніпрової Чайки завжди уявлялася яскравим сяючим святом, як сама письменниця визначила, «весіллям». Упродовж усього життя не етнографічним обрядом залишалася для неї творчість. Цінуємо видатних людей і пам'ятаємо їхній внесок в наше життя і культуру!

ВІЙНА НА СТОРІНКАХ КНИГ

 

Публічна бібліотека ім. А. Михайленка до Дня визволення України від фашистських загарбників представляє виставку-факт «Війна на сторінках книг». Друга світова війна принесла з собою безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Ми з вами не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь у війні. І ми говоримо: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». Будемо пам’ятати! Однак у 2022 році росія остаточно переступила світову домовленість «Ніколи знову», повторюючи сценарій Другої світової.
     24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни. Це – народна війна за незалежність і суверенітет України, яка триває з 2014 року. Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас цінності, права і свободи, що лежать в основі Західного світу. Україна зараз воює за своє майбутнє, росія — за чуже минуле, саме тому ми переможемо.

Хеловін в бібліотеці

Дедалі популярною серед українців стає традиція святкування Хеловіну. Саме у ці чарівні, жовтневі дні у більшості країн світу усі люди готуються до Дня всіх святих. Хеловін особливо полюбляє молодь, тому бібліотекар Ірина Дементій просто не могла проігнорувати нагоди разом із дітлахами влаштувати це свято. Під час святкування юні читачі дотримувалися всіх традицій та символіку: гарбузи-ліхтарі, солодощі, яблука. І навіть самі діти прийшли з страхітливим аквагримом. Хеловін у бібліотеці, був чудовою нагодою гарно провести час під час осінніх канікул.

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ – НАВИЧКА XXI СТОЛІТТЯ

 

В останні роки Україна та події, що в ній відбуваються, стали центральними темами в провідних мас-медіа різних країн. У цьому потоці інформації та новин також можна побачити маніпуляції, пропаганду і неправдиву інформацію (фейки), які часом, буває, досить важко розпізнати без основних навиків і знань з медіаграмотності.

Для кращого ознайомлення користувачів з вмінням розуміти, наскільки важливо володіти інформацією, зберігати її, систематизувати і передавати, а найголовніше - критично оцінювати, працівники книгозбірні провели онлайн-огляд «Медіаграмотністьнавичка XXI століття». Адже важливе завдання сучасної бібліотеки – допомагати своїм дорослим і юним читачам вчитися компетентно споживати будь-які повідомлення в мас-медіа та вміти створювати своє власне бачення.