Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 25 червня 2021 р.

БІБЛІОДРАЙВ ДЛЯ МОЛОДИХ, АКТИВНИХ, КРЕАТИВНИХ

 

День молоді – це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, любові і романтики. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі.

        В цей день незмінними залишаються веселощі, гарний настрій та дух свободи. Ось і наш колектив активно відреагував на цю дату. З 23 по 30 червня  в стінах нашої книгозбірні та поза її межами відбулися  цікаві заходи для молоді із циклу «Бібліодрайв для молодих, активних, креативних». Діти активно включилися до творчого спілкування і з радістю приходять до бібліотеки!




четвер, 24 червня 2021 р.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ – ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

 

В рамках святкування Дня Конституції України в Публічній бібліотеці ім. А. Михайленка представлено книжкову виставку «Конституція України – історичний аспект».

28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця подія стала найважливішою в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Прийняття Конституції України логічно завершило процес становлення України як суверенної держави, що має свій Основний Закон.

На виставці представлена література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Сподіваємося, що запропонована нами підбірка книг допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.



вівторок, 22 червня 2021 р.

У ГРІЗНИХ ЗАГРАВАХ ВІЙНИ

 

22 червня український народ вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників, життя яких обірвала Друга світова війна.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про воїнів–визволителів, які вигнали ворога з нашої землі та здобули перемогу в цій жахливій війні.

У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі брані, кого нацисти замучили в концентраційних  таборах. Ми вшановуємо фронтовиків і дітей війни, усіх тих, хто день за днем наближав Велику Перемогу.

пʼятниця, 18 червня 2021 р.

СВЯТА ТРІЙЦЯ ЄДНАЄ, НАДИХАЄ, БЕРЕЖЕ

 

В Україні найбільш різноманітним та колоритним є літній обрядовий цикл православних свят. Одним з найулюбленіших свят українського народу, що припадає на літо є Трійця. Вона має церковну назву П’ятидесятниця, оскільки це п’ятдесятий день після Великодня.. В народі ж воно здавна вважається святом розквіту природи, початком літа та відновленням життя.

В суботу, напередодні зеленої неділі, за традицією люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Не оминуло свято й нашу бібліотеку. Для користувачів у читальному залі представлений перегляд літератури «Свята Трійця єднає, надихає, береже».

На ній представлені книги, що знайомлять читачів з історією свята Трійці, витоками, звичаями та обрядами святкування у різних регіонах.

четвер, 17 червня 2021 р.

НА КРИЛАХ ПОЕЗІЇ

 

            Відбулось довгоочікуване засідання літературно-мистецького клубу «Елегія». Життя вносить в наші плани свої, не завжди приємні корективи. Та не згасає вогник енергії, тепла, любові наших колежанок. Мрійливі, допитливі, активні, вони з нетерпінням чекали на зустріч в улюбленому клубі. І ось, нарешті!

Дійсно, на крилах поезії злетілись до читальної зали. І привід досить серйозний - знайомство з новинками поезії. Керівник клубу Світлана Плахотнича декламувала вірші з нових збірок Г.Вовченко, Л. Овдієнко, М.Матіос, А.Демиденка, С. Жадана, М.Любивого.

Та й власними талантами пишаються елегівці. Валентина Марюхніч натхненно читала власні вірші, пронизані любов’ю, турботою за долю України та виконала акапело свою пісню «Калина». А Таїсія Мажара трепетно читала вірші матусі з пожовклого, але такого цінного зошита.

Дійсно, краса та любов врятують світ!


пʼятниця, 4 червня 2021 р.

Українська революція 1917-1921 років: історія і сьогодення

 

Українська революція 1917-1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.

Цього року на державному рівні продовжує відзначатися 100–ліття Української революції. До цієї знаменної дати у стінах нашої книгозбірні представлено відкритий перегляд літератури: «Українська революція 1917-1921 років: історія і сьогодення».

Книги Олексія Волкова

 

Олексій Михайлович Волков (нар. 10 травня 1965, Тернопіль) — український лікар і письменник. Майстер детективного жанру та поет-пісняр. Член Національної спілки письменників України (2003). Випускник Тернопільського медичного інституту (1988). Працював хірургом у Кіровоградській обласній лікарні (1989), від 1989 — в Козівській центральній районній лікарні (Тернопільщина).

Отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Золотий бабай» за рукопис роману «Пес», що вийшов під назвою «Виконавець» (2000).Став переможцем літературних конкурсів «Золотий Бабай» (2002) та «Коронація слова» (2005), номінант конкурсу «Ґранд-Коронація» (2010), спеціальна відзнака «Ґранд-Коронація» за роман «Вовчий місяць» (2015).

За вагомий внесок у розвиток сучасного українського гостросюжетного роману у 2013 році отримав премію «Золотий пістоль».

Автор книг-романів: Виконавець,  Чужа мішень («Зелений пес»),  Подорож у безвихідь, День відбуття, Амністія для хакера, Переможець отримає все, Лікарня на відлюдді, Слід на воді, Емісар,  Мертві квіти («Нора-друк»),  Вовчий місяць («Нора-друк»), Гра у три руки («НК-Богдан»).

Кіносценарій: «Лікарня».

Збірка оповідань: «Останній крижень».