Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 28 травня 2021 р.

ХАЙ ЩАСТЮ ДИТИНИ НЕ БУДЕ КІНЦЯ

 

1 червня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ. Діти – надія батьків, майбутнє сімейного роду, завтрашній день нашої Батьківщини.

Святий обов’язок дорослих – створити умови для всебічного розвитку підростаючого покоління, подбати про його виховання, забезпечити належний рівень життя і дотримання прав дитини.

 Саме такий світ прагнуть створити працівники Публічної бібліотеки ім. А. Михайленка.


середа, 26 травня 2021 р.

ТВОРЦІ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

З року в рік, у пору різнобарв’я квітів та переливу сонячних променів, природно й просто, як весна, приходить світле свято – День слов’янської писемності й культури, коли вшановують святих рівноапостольських – першовчителів Кирила і Мефодія. Саме вони створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг з грецької мови на слов’янську, поширювали християнське вчення.
Після довгого забуття, або скоріш байдужості, упродовж останнього десятиліття відроджується це світле свято, розширюється його географія. Воно нагадує про безцінний здобуток слов’ян – слово писемне, джерело нашої духовності і братерства слов’янських народів.

День філолога - професійне свято людей, які присвятили своє життя філології


Філологи в Україні своє свято відзначають 25 травня. Саме цей день став професійним для величезної армії любителів та знавців слова, для плеяди тих, хто пов'язав своє життя з благородною та надзвичайно цікавою професією. Вона ніколи не перестає дивувати, тішити та винаходити. І, здається, немає жодного носія гордого звання «філолог», хто б шкодував про цей вибір. Адже саме з мови, з її милозвучності та багатства починається кожна наука. Її знання необхідні у всіх без винятку галузях роботи.
Це свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і для всіх, хто плекає слово, любить читання, цінує літературу, береже українську пісню, українські звичаї.

четвер, 20 травня 2021 р.

20 травня – День Вишиванки!

Із знанням свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, батькова хата, бабусина вишиванка – все це родовідна пам’ять, наша історія, наші символи. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка - вишиванка – є головним оберегом людини.

Бажаючі мали можливість познайомитись з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Україна вишивана» та більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням.

Вишиванка стала для нас не просто одягом, а свого роду сімейним оберегом. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.

середа, 19 травня 2021 р.

Слайд-презентація "ВИШИВАНКА – ДУША УКРАЇНИ"

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя , що в Україні встановили навіть спеціальне свято – День Вишиванки.

Цей день хоч і не так давно започаткований, але досягнув протягом останніх років особливої уваги і розквіту. Отже, тепер кожен третій четвер травня ми вдягаємо  чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук, демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації, що зберегла свої традиції.

До вашої уваги представлено слайд-презентацію «Вишиванка – душа України».

вівторок, 18 травня 2021 р.

Мереживо музейних цікавинок

 

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. Цей день має загальнонаціональну вагу, адже здатність зберігати і примножувати свою культурну спадщину свідчить про розвиненість будь-якої нації.  

Карлівський історико-краєзнавчий музей вже давно став культурним центром нашого міста. Він функціонує як платформа, де творчість поєднується зі знаннями, а відвідувачі можуть так само творити, ділитися та взаємодіяти.

Тож саме цього дня працівники Публічної бібліотеки ім. А.Михайленка спільно з працівниками Карлівського історико-краєзнавчого музею пропонують здійснити віртуальну подорож «Мереживо музейних цікавинок».


середа, 12 травня 2021 р.

Серія книг Юрія Винничука

 

ЮРІЙ ВИННИЧУК (народився 1952 р.) - відомий український письменник, поет, драматург, літературний діяч.

Живе і працює у Львові. Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, настільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літературі.

Автор книг «Житіє гаремноє», «Діви ночі», «Танго смерті», «Місце для дракона», «Груші в тісті», «Весняні ігри в осінніх садах», «Мальва Ланда», «Лютеція», «Аптекар», «Сестри крові», «Цензор снів», та ін.

пʼятниця, 7 травня 2021 р.

Онлайн-презентація книги «Друга світова війна 139-1945 р.р. Полтавський вимір»

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА. 1939-1945. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи: У 3 кн.- Кн. 1 : Процеси. Діячі. Рефлексії / Автори-упорядники : О.А. Білоусько, Т.П. Пустовіт, В.Я. Ревегук. Полтава: «Полтавський літератор», 2020. – 1520 с., іл.., карти, схеми, табл.

Перша книга тритомного видання показує історію Другої світової війни у регіональному полтавському вимірі та у загальноукраїнському, загальносоюзному і загальносвітовому контекстах. Загальна картина подій деталізована хронологічною таблицею та конкретикою боротьби в різних площинах, а також представленням біографій учасників війни з різних таборів.

Книга написана на основі широкого кола джерел, у т.ч. архівних, значна частина яких вперше вводиться в науковий обіг. Підійде для істориків-фахівців, викладачів, студентів, школярів, шанувальників вітчизняної історії.

Виставка-спомин "ПОДВИГ БЕЗСМЕРТНИЙ - ПАМ'ЯТЬ НЕТЛІННА"

Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури, газетних публікацій.

Святий обов'язок - донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоб ніколи не перервався звязок поколінь. Книги, представлені на виставці допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам'ять наших дідів та прадідів.