Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 28 грудня 2013 р.

З НОВИМ РОКОМ!


Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаємо, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Віримо, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком !

Незабаром Новий рік
Переступить Ваш поріг.
То нехай він завітає
З тим, що серце забажає
І принесе Вам багато
Радощів у Вашу хату,
І здоров’я цілий міх
Покладе за Ваш поріг!


четвер, 26 грудня 2013 р.

2014 – рік Тараса Григоровича Шевченка


Наступний рік в Україні оголошений роком Шевченка. 200-річчя Кобзаря святкуватимуть не тільки в Україні, а й по всьому світу
Відповідний Указ Глава держави підписав з метою гідного відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами. Президент, зокрема, доручив Кабінету Міністрів забезпечити здійснення заходів щодо широкого відзначення 200-річчя Тараса Шевченка в Україні та за кордоном - у Російській Федерації, Казахстані, Литві, Польщі тощо. Йдеться також про організацію та проведення у 2014 році Шевченківських всеукраїнського форуму «Свою Україну любіть!» і міжнародного літературного конгресу.
Уряду також доручено розробити та затвердити державну цільову програму «Шевченківський дім», започаткувати проект «Шевченківські читання», завершити видання 12-томного зібрання творів Тараса Шевченка та 6-томної «Шевченківської енциклопедії». Крім того, Кабмін має забезпечити: видання «Кобзаря» іноземними мовами, альбому репродукцій художніх творів Тараса Шевченка, каталогу повернутих в Україну документів і матеріалів, пов'язаних із життям і творчістю митця. Указом також передбачається проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка та його київських філіях - Літературно-меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка та Меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка - обладнання їх приміщень сучасними охоронними засобами та музейним устаткуванням, створення інтерактивних музейних експозицій.
Окрему увагу Указ звертає на необхідність вивчення в Україні та за кордоном стану об'єктів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка, та вжиття заходів щодо їх збереження. Також Оргкомітет з відзначення 200-річного ювілею Кобзаря має опрацювати питання проведення урочистостей на рівні ООН. Йдеться зокрема про проведення міжнародної тематичної конференції та включення до Календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік ювілею Тараса Шевченка. Держкомтелерадіо у свою чергу має забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.


Ввічливість – це мистецтво спілкування


Ми з вами щодня спілкуємося з іншими людьми: рідними, учителями, однокласниками, незнайомими. Чи завжди це спілкування приносить задоволення, радість, втіху? Звичайно, ні. Приємно спілкуватися з ввічливими людьми. Ввічливість – моральна якість, що характеризує людину,  для якої повага до оточуючих стала нормою поведінки і звичним способом спілкування. Це елементарна вимога культурної поведінки. Здавна в народі шанували ввічливих людей.
З метою навчити школярів правилам етикету, познайомити з корисними рекомендаціями з питань спілкування з людьми, сприяти  формуванню доброти, чуйності, делікатності у бібліотеці був проведений урок ввічливості «Добрий день». До книгозбірні були запрошені учні 9 – А класу ЗОШ № 1. На уроці ввічливості школярі дізналися про історію запровадження та найважливіші правила етикету, познайомилися з «Абеткою ввічливості» та «Правилами містечка вихованих людей». У рамках заходу були проведені конкурси «Лицарські манери» і «До джерела народної мудрості» та гра «Так чи Ні». 
Декламування школярами віршів проходило під гаслом «Ввічливість – це мистецтво спілкування».

Наркоманія: результат завжди драматичний


Ставлення до наркотиків у нашому суспільстві зовсім інше, ніж до алкоголю. Уже те, що за виготовлення, збері­гання, транспортування їх з немедичною метою передбачено кримінальне покарання, є перепоною для всіх законослухняних громадян. Інакше кажучи, якщо вживання спирт­ного з точки зору будь-якої людини — її особиста справа, то вживання наркотиків відразу ставить суб'єкта в конфлікт із законом. У цьому випадку людина протиставляє себе сус­пільству, відкидає соціальні цінності.
Що ми знаємо про наркотики і наркоманію? Що поро­джує наркоманію? Чому двоє зі ста людей обирають для себе цей шлях — жорстокий, небезпечний, що заводить у глухий кут?
Щоб боротися з ворогом, його потрібно добре знати. Саме з такою метою у бібліотеці було проведено урок-застереження «Наркоманія: результат завжди драматичний». На цю зустріч було запрошено учнів 10  - А класу, фахівця із соціальної роботи Карлівського РЦСССДМ та лікаря-нарколога Т.Славінську, яка наводячи багато прикладів зі свого лікарського досвіду, розповіла про згубний шлях наркотиків. Марина Мусієнко, фахівець із соціальної роботи,  запропонувала учням переглянути відеоряд  «Ангелы здесь больше не живут» і на згадку подарувала буклет «Дещо про наркотики».
Бібліотекар Світлана Глазко закінчила захід такими словами: «Ви молоді, завзяті та кмітливі. Ви хочете все осягнути, все зрозуміти і щоб вас зрозуміли. Ви мрієте про кохання, успіх, щастя. У власних руках ви тримаєте своє майбутнє. І лише ви самі відповідатимете за нього».




середа, 25 грудня 2013 р.

СНІД: людство під знаком біди




   1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД). Цей День нагадує про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ-інфекції, об'єднати зусилля перед лицем цієї загрози.
Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.
   Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом традиційно відбуваються із символом цього дня — Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році під час святкування Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цей символ використали вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
     Працівниками відділу обслуговування Карлівської ЦРБ ім. А.Михайленка спільно з районною лікарнею та 9 - А класом ЗОШ № 1 проведена година-попередження "СНІД: людство під знаком біди". Учні почерпнули інформацію про виникнення та розповсюдження ВІЛ (СНІДу). З цікавістю школярі прослухали виступ лікаря сімейної медицини Нестеренко Наталії Михайлівни на тему "СНІД. Чи можливо вберегтись?", а потім задавали їй запитання. Під девізом "Знати, щоб жити" школярами були продекламовані вірші про СНІД та хворих на нього. Підсумковим тестом зустрічі була гра "Так чи ні?" про можливості зараження ВІЛ-інфекцією.